❮   GERİ BlogFotoğrafı

Kış Bahçesi

Yaz aylarındaki balkon keyfini kışında yaşayın!

Yaz aylarında kahvelerimizi yudumladığımız bahçe, balkon ve teraslarımızın keyfini kış aylarında da sürdürebiliriz. Bunun için çatı ve pencere sistemleriyle kapatarak kış bahçesi dönüşümü yapmanız yeterlidir.

Günümüzde çok gelişmiş ısı yalıtım teknolojileri mevcuttur. Ortamın uygunluğuna göre küçük ya da büyük dilediğiniz gibi bir kış bahçesi tasarlayabilirsiniz. Tasarlama adımlarına geçmeden önce ilk yapmanız gereken kış bahçesini hangi amaçla kullanacağınızı belirlemektir. Örneğin yemek yemek için mi, arkadaşlarınızla çay yudumlamak için mi? Kullanılacağı amacı belirlemek mobilya seçiminde büyük önem sağlayacaktır.

Kış bahçesi tasarım yaparken mutlaka açılıp kapanan bir sistem tercih edin bu sistem size yazın kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Eğer geniş bir alana sahipseniz mutlaka masa ve sandalye ile dekor yapmanızı öneririm. Keyifli akşam yemekleri yada misafirlerinizi ağırlayacağınız şık bir alan oluşturmuş olursunuz.

Kış aylarında sıcacık bir alan oluştururken dışarıda yağan kar ve yağmuru izlemenin verdiği mutluluğun yerini hiçbir şey tutamaz.

Kış Bahçesi Dekor Önerileri

Kış bahçesi dekoru yaptırırken mutlaka açık renkler tercih edin. Huzurlu bir ortam oluşturmak isteyenler asma çiçekler, ahşap saksılar, bisiklet saksı detaylarından yararlanabilirler. Bunun yanı sıra hobilerinizin de yer aldığı bir ortam yaratabilirsiniz. Örneğin örgü örmeyi seviyorsanız hasır bir sepetin içine şiş ve iplerinizi yerleştirebilirsiniz. Kitap okumayı sevenler küçük bir kütüphane ve kitap okuma sandalyesi kullanabilir.

Kullanacağınız cam ve yalıtım sistemi tercihi yaparken dikkatli davranmanızı tavsiye ederim. Sonradan oluşturulan sistemlerde çoğu zaman sorun yaşanabilir. Bu açıdan sürgülü bir cam sistem tercih etmelisiniz. Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı ve ses geçirmeyecek özellikte olmalıdır.

Doğru bir firmayla çalıştığınız takdir de ileride yaşanacak sorunları minimuma indirmiş olursunuz.

 

 

  Facebook'ta Paylaş   Tweetle