❮   GERİ BlogFotoğrafı

Fotoselli Kapı

Fotoselli kapı nedir ?

Fotoselli kapı günümüzde hemen hemen her binada tercih edilmektedir. Oldukça yaygın olan bu kapı çeşidi hiçbir güce, dayatmaya gerek duymadan  sadece kapının altında hareket etmeniz onun için  yeterli olacaktır fotosel özelligi sayesinde  sistematik bir şekilde harekete geçer fotoselli kapı aliminyum kaynağından yapılan kapılara daha çok uygulanmaktadır. Otomatik kapı olarak bilinen bu kapılar aynı zamanda ışığa hassas bir şekilde tasarlandığından dolayı küçük ısıklarıda algılar.

 

Algılama,kontrol paneli yönetim,kanat profilleri ,motor ve yürütme grubu.

Çalışma alanlarına baktığımızda ise karşımıza dört ana sistem çıkar bu sistemeler yukarıda verilen gibidir.

Algılama diğer adıyla radar denilen bu sistem, kapıya gelen her türlü objeyi algılar, böylelikle mikrodalga ya da kızılötesi frekansları ile tasarlanmaktadır. Kapı objeyi algıladığı anda programlaya uygun ,düşük seviyeli  elektrik akımını kontrol paneline iletilmesini sağlar. Kontrol paneli bu mekanizmanın beynidir.

Fotoselli kapı sistemlerinin kullanım yerlerine baktığımızda ise genelde yayaların, fazla bulunduğu yerler belirir süpermarketler, alışveriş merkezleri, hava limanları ve benzeri  yerlerde sıklıkla görmekteyiz . Her alanda kullanışlı bu kapıların fiyati oldukça hesaplı olmakla birlikte üretim teknolojisi artıkça fiyatları da daha uygun hale gelmeye devam eder.

SEKSİYONEL KAPI NEDİR?

Seksiyonel kapı yapıtın duvar,tavan gibi özelliklere uygun olarak düzenlenmesi gerekir tavana doğru yatay bir biçimde düzenlemiştir çünkü Bu çalışma şekliyle seksiyonel kapı kullanıcıya boş alan sağlamaktadır.

 

  Facebook'ta Paylaş   Tweetle